بلاگ

ال ای دی نواری یا ریسه شلنگی

ال ای دی نواری یا ریسه شلنگی

ال ای دی نواری یا ریسه ال ای دی شلنگی

ال ای دی نواری ، ریسه ال ای دی و یا LED شلنگی یک مدار انعطاف پذیر است که توسط دیودهای تابش دهنده سطحی نصب شده روی آن (LED های SMD) و سایر اجزای سازنده که معمولاً دارای چسب در قسمت پشت می باشند تشکیل شده است.

کاربرد ال ای دی نواری

در گذشته LED نواری صرفاً در نورپردازی در کارها و کاربردهای روشنایی تزئینی مورد استفاده قرار می گرفتند. افزایش کارایی این نوع LED ها و SMD های با قدرت بالاتر باعث شده است از چراغ های نوار LED در برنامه هایی مانند روشنایی کار با روشنایی بالا ، تعویض لامپ های روشنایی فلورسنت و هالوژن ، کاربردهای روشنایی غیر مستقیم ، بازرسی ماوراء بنفش در طی مراحل تولید ، طراحی لباس و حتی در پرورش گیاه نیز استفاده شود.

ال ای دی نواری ریسه شلنگی زرد آبی سفید

ریسه ال ای دی | ال ای دی نواری

متغیرهای موجود در روشنایی ال ای دی نواری شامل مقاومت در برابر آب ، رنگ ، چسب ، انتخاب SMD ، ولتاژ راه اندازی، نوع کنترل و ثابت و متغیر بودن ولتاژ ورودی آن می باشد. نوار LED بدون پوشش به هیچ عنوان مقاومت در برابر ورودی آب را ندارد، اما ممکن است به عنوان IP20 در بعضی موارد مقاومت در برابر برخورد فیزیکی را داشته باشد.

ال ای دی شلنگی به طور کلی قابلیت ولتاژ کم و ایمنی برای لمس پوست را دارد. نورپردازی نوارهای مقاوم در برابر آب برای محافظت از مدار در برابر تماس مستقیم با آب در یک گرما دهنده اپوکسی یا سیلیکون پوشانده شده است و می تواند IP65 ، IP67 یا با اتصالات بسته شده مناسب IP68 باشد. نوارهای LED و روکش شده و بدون پوشش دارای پشتیبان چسب دو طرفه هستند تا بتوانند به دیوارها ، میزها ، درها و غیره بچسبند.

 

بیشتر بخوانید: تفاوت ال ای دی های COB-DOB-SMD

 

ال ای دی نواری برنامه پذیر

متداول ترین تفاوت ها در نحوه کنترل LED نواری به طور خاص تفاوت در رنگ و اینکه آیا هر LED قابل کنترل است یا خیر می باشد. انواع ال ای دی های نواری از نظر برنامه پذیری عبارتند از:

ال ای دی نواری تک رنگ معمولی :

هر LED روی یک رشته رنگ سفید است که معمولاً از 2200K تا 6500K در دمای رنگ همبسته نور سفید یا هر یک از چندین رنگ تک رنگ که طیف وسیعی از طیف مرئی را پوشش می دهد. ( عموماً از 400-700 نانومتر در طول موج )

ال ای دی نواری SMD دیود

ال ای دی نواری سفید برنامه پذیر :

به کاربر اجازه می دهد تا دمای نور رنگ را در یک نور نوار تنظیم کند. با LED های متناوب دارای درجه حرارت های مختلف رنگ تولید می شوند. بنابراین نیمی از LED ها درجه حرارت پایین تری دارند و نیمی از آنها دمای رنگ بالاتری دارند و به نوار اجازه می دهند هر نوع رنگ خاص را بین دو دمای رنگ LED ها تولید کند.

ال ای دی نواری چند رنگ معمولی :

هر LED قادر به نمایش قرمز ، سبز ، آبی یا هر سه (سفید) است که توسط سه ریل برق ورودی هدایت می شود. تمام LED ها در هر زمان یک رنگ را نشان می دهند اما با تغییر ولتاژ اعمال شده به هر یک از سه ورودی برق می توان رنگ را دستکاری کرد.

ال ای دی نواری ریسه قیمت خرید چند رنگ RGB

ال ای دی نواری RGB برنامه پذیر :

در ال ای دی نواری چند رنگ یا RGB هر LED تراشه خاص خود را دارد به این معنی که می توان آنها را به صورت جداگانه برای تغییر رنگ برنامه ریزی کرد.

ال ای دی نواری 220 ولت

ریسه های شلنگی معمولاً با ولتاژ 12 یا 24 ولت از طریق منبع تغذیه که گاهی اوقات به عنوان درایور یا راه انداز نیز شناخته می شود کار می کنند. چراغ های نوار USB بر روی جریان مستقیم 5 ولت استاندارد استفاده می شوند. این ریسه ها دارای مزایای استفاده در زمان های بسیار طولانی تر و بدون افت روشنایی در طول استفاده هستند. اما به دلیل ولتاژ و پوشش های ضخیم برای ایمنی در برابر ضربه و رتبه بندی IP بالا، در موقعیت هایی همچون در فضای باز ، انعطاف پذیر و سنگین تر هستند.

ال ای دی چند رنگ ریسه شلنگی نواری قیمت

ولتاژ ثابت و جریان ثابت در ریسه ال ای دی

در نقاط برش هیچ منبع تغذیه جداگانه ای لازم نیست و یک منبع تغذیه کافی است. اما بین منبع تغذیه و انتهای نوار LED باید دیود یا یکسو کننده برق وجود داشته باشد. متداولترین طرحهای PCB از مدارهای موازی متفاوتی متشکل از مقاومتهای قطره ای منفعل به صورت سری با تعداد مشخصی از SMD های LED استفاده می کنند تا در یک سطح خاص جریان و توان با ولتاژ ورودی مورد انتظار کار کنند. از این طراحی به عنوان ولتاژ ثابت نام برده می شود و نسبت به تغییرات کوچک در ولتاژ ورودی و افت ولتاژ که در طول نوار ایجاد می شود وقتی از یک منبع تغذیه واحد تغذیه می شود بسیار حساس است. پس از این طراحی جایگزین “جریان ثابت” است. در این طراحی هر مدار به صورت موازی شامل چند SMD و یک مدار مجتمع کوچک برای تامین جریان ثابت برای آن گروه از LED ها ، در طیف گسترده ای از ولتاژهای اعمال شده است. این قابلیت اجازه می دهد تا نوار در همان سطح قدرت و روشنایی در تمام طول آن و با تغییر در ولتاژ منبع تغذیه کار کند.

مشخصات ال ای دی شلنگی

نور نوار LED به طور معمول نیمی از اینچ عرض (10-12 میلی متر) و تا 16 فوت (5 متر) یا بیشتر طول دارد. آنها را می توانید با استفاده از فقط یک جفت قیچی در امتداد برش، که در هر 1-2 اینچ قرار دارد ، به طول های مشخص برش دهید.

LED های جداگانه در امتداد نوار نصب می شوند. به عنوان مثال ال ای دی نواری سبز 5 متری که به ریموت کنترل مجهز است که با تراکم 18-36 LED در هر فوت (60-120 در هر متر) می باشد. لازم به ذکر است که رنگ و کیفیت نور LED های اختصاصی، میزان کلی نور و کیفیت نوار LED را تعیین می کند.

قسمت پشتی نوار LED شامل چسب دو طرفه از قبل اعمال شده است. این چسب به سادگی از آستر جدا شده و می توانید نوار LED را تقریباً بر روی هر سطحی سوار کنید. از آنجا که این مدار به گونه ای طراحی شده است که قابل انعطاف باشد ، می توان نوارهای LED را روی سطوح منحنی و ناهموار نیز نصب کرد.

ریسه ال ای دی شلنگی نواری سبز آبی قرمز RGB

قیمت ال ای دی نواری

کیفیت و کارایی آن چیزی است این روزها بسیار با اهمیت است. سیستم ریسه ال ای دی ایران آداپتور دقیقاً آنچه را برای رفع نیازهای مختلف می خواهید ارائه می دهد. این ریسه ها بدون عارضه و کاملا حرفه ای می باشد. این سیستم مجموعه ای از تطبیق قطعات الکترونیکی از جمله ال ای دی smd است که طیف گسترده ای از کاربردهای مختلف را پوشش می دهد.

ال ای دی نواری ایران آداپتور دارای مزایای هماهنگی کامل ، انعطاف پذیر بودن ، قابل اعتماد و همراه با تضمین کیفیت کالا می باشد. ضمانت حداکثر تا پنج سال و خدمات عالی باشگاه مشتریان ایران آداپتور در هر زمان و در دورترین نقاط کشور ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *