بلاگ

راهنمای خرید استابلایزر خانگی

راهنمای خرید استابلایزر خانگی

راهنمای خرید استابلایزر خانگی به شما کمک می‌کند که بدانید در هنگام برآورد قیمت چه عواملی دخیل هستند. استابلایزر خانگی در برابر مشکلاتی نظیر ولتاژ و نوساناتی که وجود دارد، به بهترین شکل ممکن به محافظت وسایل برقی می‌پردازد. همین امر عملکرد و طول عمر این دستگاه‌ها را افزایش می‌دهد. با این وجود برای کسب اطلاعات درمورد چگونگی خرید یک استابلایزر مناسب تا انتهای این مقاله همراه ما در ایران آداپتور باشید .

استابلایزر خانگی چیست؟

قبل از اینکه در مورد چگونگی خرید استابلایزر خانگی با شما صحبت کنیم، بهتر است بدانید که استابلایزر چیست. این وسیله به عنوان تثبیت کننده ولتاژ در دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه قادر است تا برق خانگی دستگاه‌هایی مانند یخچال را در مقابل ولتاژ بالا و پایین به بهترین شکل ممکن محافظت کند.

بسیاری از تجهیزات الکتریکی نظیریخچال با ارزش و گران قیمت هستند و به همین دلیل، محافظت از این وسایل در برابر نوسانات شدید ولتاژ می‌تواندیک عملکرد معقولانه به شمار آید. البته به جز یخچال، دستگاهی مانند تلویزیون، کولرگازی و آبی، ماشین لباسشویی و… هم می‌توانند یکی از با ارزش‌ترین دستگاه‌های الکترونیکی باشند که باید در برابر نوسانات ولتاژ به محافظت آن‌ها پرداخت.

امروزه استابلایزر در انواع مختلفی به فروش می‌رسند که استابلایزر خانگی یک گزینه عالی و قابل قبول برای استفاده از در منزل به شمار می‌آید. استابلایزر لوازم خانگی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، به صورت دیجیتال یا آنالوگ تولید و روانه بازار می‌شود، توجه داشته باشید که این دستگاه در هنگام افت فشار یا بروز نوسانات به راحتی وارد عمل شده و به صورت خودکار این مشکلات را برطرف می‌کند. این چنین است که لوازم خانگی با استفاده از برق سالم و پایه‌دار در طولانی مدت عملکرد بهتری را به نمایش می‌گذارند.

دلایل مهم خرید استابلایزر برای لوازم خانگی

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود تا شما به شیوه خرید استابلایزر خانگی توجه بیشتری نشان دهید. اولین دلیلی که می‌توان در نظر گرفت، این است که با استفاده از استابلایزر می‌توانید عمر مفید و طولانی را برای تجهیزات و لوازم خانگی خود به وجود آورید.

به هر حال، لوازمی نظیر تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی و … هر کدام با قیمت بالایی خریداری می‌شوند و توجه به طول عمر مفید این وسایل می‌تواند خرید آن‌ها را مقرون به صرفه نشان دهد. با استفاده از استابلایزر خانگی آسیب کمتری را می‌توان برای این لوازم خانگی در نظر گرفت.

در این بین، می‌توان گفت استابلایزر خانگی می‌تواند به عنوان یک منبع تغذیه تثبیت شده مورد استفاده قرار بگرد. دلیل مهم دیگر هم کاهش صدا همچنین تداخل در روشن شدن دستگاه‌ها است که البته موضوع به همین جا ختم نمی‌شود؛ چرا که این دستگاه می‌تواند از ولتاژ بالا و کم در شبکه محافظت کرده و شما را از انتخاب خود راضی نگه دارد.

دلایل مهم خرید استابلایزر برای لوازم خانگی

ایا استابلایزر تلویزیون را می توان برای یخچال هم استفاده کرد؟

برای پاسخ به این سوال می‌توان گفت که یخچال به خاطر داشتن کمپرسور باعث می‌شود تا در هنگام راه‌اندازی جریان را به سمت خود جذب کند که به اینبار القایی گفته می‌شود که همین امر در یک تلویزیون ال‌سی‌دی بار القایی نیست، بلکه به بار مقاومتی معروف است.

با توجه به توضیحی که داده شد نمی‌توان از استابلایزر خانگی تلویزیون برای یخچال استفاده کرد یا به صورت برعکس؛ به همین دلیل، با توجه به راهنمای خرید استابلایزر خانگی سعی کنید برای هر کدام از این دستگاه‌ها استابلایزر خانگی جداگانه‌ای را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید.

عوامل مؤثر در قیمت استابلایزر خانگی

حال که در مورد راهنمای خرید استابلایزر خانگی با شما صحبت می‌کنیم، بهتر است بدانید که چه عواملی روی قیمت خرید این محصول تاثیر می‌گذارند. در ابتدا می‌توان تک فاز یا سه فاز بودن این دستگاه را ملاک قرار داد. استابلایزر خانگی که کیفیت ساخت بالایی داشته باشد، صد درصد ارزش خرید خود را افزایش می‌دهد.

در این بین، قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی که در برندهای مختلف متفاوت است هم یکی از عوامل تعیین کننده در برآورد قیمت به شمار می‌آید. از جمله عوامل موثر دیگر هم می‌توان محافظت در برابر صاعقه را در نظر گرفت؛ چرا که استابلایزرخانگی از حساسیت و دقت بیشتری باید برخوردار باشد تا بتواند دستگاه را در برابر صاعقه مورد محافظت قرار دهد.

استابلایزر دستگاهی است که از نویزهای ناگهانی جلوگیری کرده و همین امر هم می‌تواند روی برآورد قیمت تاثیر واضحی بگذارد. یکی دیگر از عواملی که می‌توان بیان کرد، مصرف انرژی بهینه است که این خود می‌تواند روی بازدهی مصرف و راندمان کاری این محصول تاثیر بگذارد.

به خاطر داشته باشید که استابلایزر خانگی باید دارای گواهی کیفیت باشد که این گواهی می‌تواند سلامت تجهیزات برقی شما را تضمین کند. فن هوشمندی که در استابلایزر خانگی به کار رفته است هم روی قیمت آن بی‌ تاثیر نیست. در هنگام افزایش دما فن شروع به کار می‌کند و همین امر باعث می‌شود تا قسمت داخلی دستگاه شما خنک شده و روی طول عمر آن تاثیر مثبت می‌گذارد. سیستم کنترل فاز هم از جمله عوامل مهم دیگری است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

ایا استابلایزر تلویزیون را می توان برای یخچال هم استفاده کرد؟

نحوه کارکرد استابلایزر خانگی

حال که در مورد خرید استابلایزر خانگی با شما صحبت کردیم، شاید این سوال به وجود آید که این دستگاه چگونه کار می‌کند. می‌توان گفت که استابلایزر خانگی وظیفه دارد تا به تعدیل جریان برق در خانه بپردازد. بدین ترتیب است که جریان ۲۲۰ ولت برقرار می‌شود و با این حساب، اگر شدت جریان برق ورودی از ۲۲۰ ولت کمتر باشد، استابلایزر خانگی باید جریان را تقویت کرده تا بتواند از دستگاه در برابر نوسانات محافظت کند.

در شرایطی هم جریان برق ورودی ممکن است از ۲۲۰ ولت بیشتر باشد که استابلایزر خانگی در این شرایط باید این میزان جریان ورودی را به ۲۲۰ ولت کاهش دهد. با این تفاسیر، وسایل خانگی شما تنها از یک جریان برق استفاده خواهند کرد و این گونه است که در طولانی مدت شما بهترین عملکرد را می‌توانید از دستگاه‌های خانگی برقی خود انتظار داشته باشید.

انواع استابلایزر خانگی

با توجه به راهنمای خرید استابلایزر خانگی می‌توان گفت که برای وسایلی مانند کولر آبی، یخچال، فریزر، تلویزیون و ماشین لباسشویی بهتر است از استابلایزر خانگی ۵ کیلووات که خروجی جریان ۲۰ آمپر دارد، استفاده کنید. در صورتی که برای همین وسایل می‌توان از استابلایزر خانگی ۸ کیلووات با خروجی جریان ۳۲ آمپر هم استفاده کرد. موضوع به همین جا ختم نمی‌شود؛ چرا که باز هم برای همین وسایل و آن دسته از منازلی که از دو کولر گازی بیشتر استفاده می‌کنند می‌توان از استابلایزر خانگی۱۰ کیلووات با خروجی جریان ۴۰ آمپر استفاده کرد.

عوامل مؤثر در قیمت استابلایزر خانگی

خرید اینترنتی استابلایزر خانگی

خرید آنلاین و اینترنتی استابلایزر خانگی به شما کمک می‌کند تا با کمترین قیمت بهترین محصول را انتخاب کنید؛ چرا که امروزه در روش آنلاین شما می‌توانید انواع استابلایزر خانگی را با یکدیگر مقایسه کرده و امکانات آن‌ها را بسنجید. این چنین است که بعد از مقایسه می‌توانید انتخابی معقولانه و اقتصادی داشته باشید. در خرید آنلاین هزینه مانند واسطه در میان نیست، به این شکل است که خرید شما یک خرید مقرون به صرفه خواهد بود.

سخن پایانی

در مورد راهنمای خرید استابلایزر خانگی به صورت مختصر ولی مفید با شما کاربران عزیز صحبت کردیم. شما با توجه انواع این دستگاه باید قیمت‌های مختلفی را مدنظر قرار دهید. البته وسایلی که قصد دارید از آن‌ها در برابر افت فشار و نوسانات محافظت کنید را هم نباید نادیده بگیرید؛ چرا که اگر منزلی بیش از 2 کولر گازی داشته باشد و همچنین از وسایلی نظیر ماشین لباسشویی، یخچال، فریزر و تلویزیون هم استفاده شود، نمی‌توان از استابلایزر خانگی ۸ کیلووات استفاده کرد؛ زیرا در این شرایط ۱۰ کیلووات انتخاب قابل قبول‌تری به شمار می‌آید.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه ها