بلاگ

نورپردازی نمای ساختمان با ال ای دی نواری

نورپردازی نمای ساختمان با ریسه شلنگی

نورپردازی نمای ساختمان با ال ای دی نواری یکی از روش‌های مناسب برای صرفه جویی در مصرف انرژی است. علاوه بر این، لامپ LED می‌تواند یک نمای مدرن و زیبا برای ساختمان ایجاد کند. این نوع لامپ‌ها برای محیط‌های داخل و خارج از ساختمان، به صورت مجزا تولید می‌شوند که دارای انواع مختلفی هستند. نمای ساختمان‌ به دلیل در معرض دید بودن، باید ظاهر مناسبی داشته باشد. به همین دلیل می‌توان از انواع لامپ کم مصرف در نما استفاده کرد. امروزه در معماری بسیاری از آپارتمان‌های مسکونی، تجاری و ساختمان‌های اداری این نوع نورپردازی در شب را مشاهده می‌کنیم.

 

نورپردازی نمای ساختمان با چه لوازمی قابل انجام است؟

لامپ LED ریسه‌ای شلنگی، حبابی، هالوژن ها ، ال ای دی نواری، ادیسونی، خطی، شمعی و فیلامنتی از انواع پرکاربرد برای دکوراسیون داخلی و خارجی هستند. نمای ساختمان می‌تواند با این نوع نورپردازی زیباتر به نظر برسد. به ویژه در شب‌هنگام این زیبایی دو چندان خواهد شد.

نورپردازی نمای خطی

با توجه به نوع نما و نظر طراح، می‌توان از انواع نورپردازی خطی در نمای ساختمان استفاده کرد. طبیعتا لامپ‌های ال ای دی به دلیل مصرف کم، بهترین گزینه برای این کار هستند. نورپردازی نمای ساختمان با LED می‌تواند جلوه‌ای خیره کننده در شب ایجاد کند. استفاده از المان‌های نوری به صورت خطی نیز امروزه در معماری مدرن کاربرد فراوانی دارد. ممکن است از این روش برای جداسازی بخش‌های مختلف نما استفاده شود. لامپ ال ای دی خطی به صورت افقی و عمودی قابل اجرا روی نما است. گاهی نیز در اطراف پنجره‎‌ها از این روش استفاده می‌شود.

بهتر است از نورپردازی خطی به صورت خاص و منحصر به فرد استفاده شود. به همین دلیل این کار باید توسط افراد با تجربه انجام شود. برای این کار می‌توان از ریسه‌های شلنگی و خطی استفاده کرد. این نوع لامپ LED می‌تواند جلوه‌ی بصری بسیار زیبایی داشته باشد. امکان استفاده از ریسه‌ها یا لامپ‌های ال ای دی نواری نیز در نما، وجود دارد. در برخی مواقع نیز از چراغ لاینر یا جت لایت استفاده می‌شود. به طور کلی نورپردازی نمای ساختمان با LED، یک شیوه بسیار مدرن و مطابق با نوع دکوراسیون امروزی است.

ریسه نئون فلکسی

ریسه نئون فلکسی نیز یک لامپLED  محسوب می‌شود. در این نسل جدید از لامپ‌های نئون، استفاده از ال ای دی نواری کاربرد بیشتری پیدا کرده است. برخلاف گذشته دیگر از گاز در داخل آن استفاده نمی‌شود. طول این لامپ‌های ریسه‌ای ممکن است متفاوت باشد. معمولا از رنگ‌های متنوع در این لامپ ال ای دی استفاده می‌شود.

اصولی که باید در هنگام نورپردازی رعایت شود

همانطور که می‌دانید نورپردازی نمای ساختمان با LED، نیازمند مهارت است. این کار باید طبق اصول خاصی انجام شود. در غیر این صورت نتیجه ‌ی کار چندان دلچسب نخواهد بود. در مورد نورپردازی نما باید و نباید‌هایی وجود دارد. انتخاب نوع لامپ یا روش اجرای تزئینات در نما کاملا سلیقه‌ای است. اما روند اجرای کار حتما باید طبق قواعد، اصول و استانداردها انجام شود. امروزه ظاهر شهرها در حال تغییر و دگرگونی است. این تغییرات به دلیل انتخاب نوع نورپردازی در نمای ساختمان به وجود آمده است. در ادامه برخی از اصول مهم و پایه را برای نورپردازی ذکر خواهیم کرد:

  • داشتن هدف، طرح و نقشه قبلی برای اجرای کار
  • توجه به رنگ نور، شدت و جهت آن در نمای ساختمان
  • استفاده از تجهیزات و لامپ‌های کم مصرف مانند ال ای دی ریسه شلنگی و نواری
  • انتخاب سبک مناسب برای نورپردازی ساختمان
  • هماهنگی بین نورپردازی فضای داخلی و خارجی
  • عدم داشتن تنوع زیاد در نورپردازی

 

بیشتر بخوانید : بررسی بهترین سیستم نورپردازی محیط باز در فصل پاییز

 

نورپردازی نمای ساختمان مدرن چگونه انجام می شود؟

با ورود سبک مدرن به معماری، از همان ابتدا بسیاری از ساختمان‌های طراحی شده با استقبال عموم مواجه شدند. طبیعتا به دلیل استفاده بیشتر از این سبک، نورپردازی نمای ساختمان نیز باید با این شیوه انجام شود. این امر موجب ایجاد یک ساختمان هماهنگ و متعادل از نظر تزئینات خواهد شد. نورپردازی نمای ساختمان با LED بهترین گزینه‌ی ممکن برای این نوع معماری است. به ویژه لامپ‌های ریسه شلنگی و ال ای دی نواری، می‌توانند نما را زیباتر کنند. برخی تمایل دارند که این نوع تزئینات به صورت ساده اجرا شود. البته این نوع طراحی بیشتر با سبک مدرن همخوانی دارد.

لامپ ریسه نئون فلکسی به دلیل تنوع رنگ می‌تواند نمای ساختمان را جذاب تر کند. امروزه توجه به نمای ساختمان در شب بسیار رواج پیدا کرده است. در گذشته نورپردازی ممکن بود در حد نور نقطه ای یا متمرکز روی نما اجرا شود. اما در حال حاضر استفاده از نورپردازی خطی بیشتر رواج دارد.

قیمت ریسه شلنگی نمای ساختمان

ریسه نمای ساختمان به صورت لامپ‌های ال ای دی در بازار موجود است. قیمت‌ها با توجه به متراژ و نوع برند می‌تواند متفاوت باشد. از این رو نمی‌توان قیمت دقیق و مشخصی برای آن در نظر گرفت. لامپ‌های ریسه شلنگی یک انتخاب مناسب برای جداسازی بخش‌های مختلف نما هستند. زیرا نمای برخی از آپارتمان‌ها به شکلی ساده و بدون برجستگی و فرورفتگی اجرا شده است. در این صورت بدون تخریب یا تغییر نما، می‌توان با استفاده از ریسه، نمای ساختمان را تغییر داد.

 

بیشتر بخوانید : تاثیر نورپردازی بر بدن و احساسات چگونه است؟

 

در نورپردازی نمای ساختمان با LED، نباید در تعداد لامپ‌ها زیاده روی کرد. زیرا در سبک مدرن سادگی نما بیشتر مد نظر است. از این رو معمولا در حد متعادل از این روش استفاده می‌شود. یک لامپ ریسه شلنگی را می‌توان به شیوه‌های متنوع با توجه به سلیقه‌ی طراح در نما مورد استفاده قرار داد. قیمت انواع لامپ ال ای دی نیز بر اساس نوع آن می‌تواند متفاوت باشد. اما با توجه به عمر طولانی و کم مصرف بودن، خرید آن می‌تواند تا حد زیادی به صرفه باشد.

شما میتوانید برای خرید انواع ال ای دی نواری یا ریسه شلنگی با همکاران ما با شماره های: در تماس باشید و خرید خود را ثبت کنید. همچنین شما میتوانید انواع مختلف این ریسه ها را در بخش فروشگاه مشاهده نمایید.

 

محصولاتی که به کارتان می آید :

 

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه ها

نورپردازی نمای ساختمان با ال ای دی نواری به چه صورت انجام میشود ؟

سلام دوست عزیز . از همراهی شما متشکریم، ال ای دی های نواری به دلیل داشتن نور خطی و متمرکز به صورت نور مخفی که فقط بازتاب قابل رویت است نمایش است در کنار ستون ها و پنچره ها قرار میگیرد