اخبار

بررسی بهترین سیستم نورپردازی محیط باز در فصل پاییز

در این مقاله سعی داریم به بررسی بهترین سیستم نورپردازی محیط باز در فصل پاییز بپردازیم. نورپردازی انواع مختلفی دارد. اصولا برای فصل پاییز که دارای المان های نارنجی و زرد رنگ می باشد، می توان از ال ای دی نواری استفاده نمود.

از جمله نکات مهمی که در بهترین سیستم نورپردازی محیط باز در فصل پاییز اهمیت دارد، متراژ می باشد. در واقع هر چقدر متراژ پروژه بیشتر باشد، دست طراحان در طراحی سیستم نورپردازی باز تر است. طراحان ابتدا محیط فضای باز را بررسی می کنند و در نهایت بهترین قسمت محیط را برای سیستم نورپردازی انتخاب میکنند و با توجه به محیط انتخاب شده، به طراحی سیستم نورپردازی مناسب می پردازند.

می توان گفت که بهترین سیستم نورپردازی محیط باز در فصل پاییز استفاده از ریسه ها و چراغ های رنگی می باشد. اما لازم است قبل از انتخاب مدل سیستم نورپردازی مورد نظر، مقدار بودجه ای که قرار است برای این کار اختصاص دهید را درنظر بگیرید و با توجه به آن سیستم مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید : در مقاله نورپردازی ساختمان با ال ای دی نواری میتوانید به زیبایی ساختمانتان بیافزایید

انواع نورپردازی محیط باز در فصل پاییز:

امروزه بهترین سیستم نورپردازی فضا باز در فصل پاییز توسط طراحان داخلی به خوبی انجام می شود. در ادامه سعی داریم چند مدل از انواع این سیستم های نورپردازی را معرفی کنیم و توضیح دهیم که در هر کدام از این مدل ها چه راهکار هایی استفاده می شود:

نورپردازی زمینه ای: اصولا از سیستم نورپردازی زمینه ای برای دیوارها و درختان بزرگ استفاده می شود. در این مدل نورپردازی، جهت جای گذاری چراغ ها به گونه ای میباشد که سایه درخت یا اشکال ساختمانی ایجاد شود.

آیا میدانستید: با استفاده از آداپتور پی‌او‌ ای می‌توانید برق و اطلاعات را از طریق کابل شبکه و به فاصله 100 متر انتقال دهید؟

نورپردازی تاکیدی: همانطور که از اسم این سیستم نورپردازی مشخص است، از آن برای نشان دادن هرچه بیشتر زیبایی محیط استفاده می شود. عموما از این سیستم نورپردازی برای استخر های مصنوعی، درختان، مجسمه ها و…… استفاده می شود.

نورپردازی سکو و پله: این مدل سیستم نور پردازی از نظر ایمنی بسیار حائز اهمیت است. عموما در این سیستم نورپردازی از چراغ های توکار و روکار در لبه سکو و پله استفاده می شود.

نورپردازی استخر: این مدل سیستم نورپردازی به دو صورت داخلی و خارجی انجام می شود. عموما برای استخرهایی که دارای دیواره های زیبا هستند از سیستم نورپردازی داخلی استفاده می شود. نورپردازی بیرونی هم برای انواع استخر ها انجام می شود.

خرید انواع منبع تغذیه با قیمت مناسب

 

نکات مهم در طراحی سیستم نورپردازی محیط باز :

شما برای نورپردازی در محیط باز باید نکاتی را به خاطر داشته باشید:

مصرف انرژی: اصولا در گذشته انتخاب انواع سیستم نورپردازی دارای هزینه هایی برای کاربران بود. چرا که در انواع سیستم نورپردازی از لامپ ها رشته ای استفاده می شد. نسل جدید بعد از لامپ های رشته ای، لامپ های LED مثلا ال ای دی اوال بود.

 

 

این لامپ ها ابتدا بسیار گران قیمت بودند. اما امروز با گسترش فناوری و تولید انبوه این لامپ ها، قیمت آن ها در بازار داخلی بسیار مقرون به صرفه تر شده است. به همین دلیل امروزه بسیاری از طراحان از لامپ های ال ای دی استفاده می کنند.

امنیت فضای باز: امروزه بسیاری از طراحان نورپردازی فضای باز، سیستمی را طراحی نموده اند که می توان به صورت هوشمند، حتی از راه دور، سیستم روشنایی محیط را کنترل نمود.

در اینجا : اطلاعات بیشتر در خصوص نور پردازی فروشگاه ها و مغازه ها

 

محصولات و مقالات مرتبط: آداپتور 12 ولت 1 آمپر | آداپتور 5 ولت 2 آمپر |تفاوت ال‌ای‌دی‌های DOB، COB و SMD  | راهکار هوآوی برای کاهش دمای شارژر

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه ها

مطلب جامعی بو ممنونم. از خودتونم میتونیم این ال ای دی ها رو تهیه کنیم؟