اخبار

نورپردازی اتاق گیمینگ چگونه است ؟

Gaming-Room-Design-

گیمینگ امروزه به یکی از فعالیت های بسیار پیچیده ای تبدیل شده که با پیشرفت تکنولوژی این فعالیت روز به روز گسترده تر میشود . لازم است بدانید گیمیگ امروزه تنها یک سرگرمی نیست بلکه گیرمر های حرفه ای امروزه از این راه کسب درآمد میکنند . بنابراین اتاق بازی آنها تبدیل به یک محیط کارمیشود و حاضرند برای آن خرج های هنگفتی کنند .

یکی از این مواردی که برای اتاق گیم درنظر گرفته میشود نورپردازی میباشد . نورپردازی اتاق گیمینگ برای تمامی گیمر ها اهمیت بالایی دارد زیرا آنها از تاثیر نور بر بدن و احساسات به خوبی مطلع هستند و یک نورپردازی تخصصی و حرفه ای می تواند هیجان و شور وصف ناپذیری به گیمینگ شما ببخشد

نورپردازی اتاق گیمینگ به لوازم و وسایل خاصی نیاز ندارد. وسایل نورپردازی اتاق گیمینگ متشکل از لامپ ال ای دی نواری رنگی و یک کلید قطع و وصل برق است. لازم به ذکر است که آنچه که اتاق گیم را به نورپردازی حرفه ای مجهز می کند تجهیزات نیست بلکه سلیقه و انتخاب هوشمندانه تجهیزات مهم تر است

طراحی اتاق گیمینگ

طراحی نورپردازی اتاق گیمینگ به عوامل زیادی بستگی دارد.

  1. جنسیت گیمر: در تزیین اتاق گیمینگ اولین نکته توجه به جنسیت گیمر است. طراحی نورپردازی اتاق گیمینگ پسرانه با اتاق گیمینگ دخترانه قدری متفاوت است و متناسب با حالات شخص اجرا می شود.

 

  1. ابعاد اتاق : نور در اتاق های بازی کوچکتر نسبت به اتاق های بازی بزرگتر مشکل کمتری دارد. دقیقا مانند نوردپردازی خانه های کوچک در اتاق های کوچک نباید از تعداد زیادی چراغ های روشنایی استفاده کرد. زیرا استفاده از لوازم نور و روشنایی بیش از حد در فضای کوچک کارکرد صحیح ذهن را مختل و حواس گیمر را پرت می کند

 

  1. ایمنی : تجهیزات برقی برای اتاق گیمینگ می بایستی از نوع لوازم بی خطر باشند تا لامپ ها که در سرتاسر اتاق و لوازم گیمینگ می پیچند. با یک رخ داد کوچک باعث آسیب دیدن کل مجموعه ی گیمینگ شما را به خطر بیاندازد.

 

  1. رنگ و شدن نور : بهتر است از انواع لامپ کوچک که از ولتاژ های پایین بهره می برند استفاده کنید تا دیزاینی شبیه به کهکشان های اسمانی را تجربه نمایید.

بیشتر بخوانید : در صورتی نیاز به دانستن تکنیک های نورپردازی برای عکاسی در خانه دارید این مقاله به شما کمک میکند 

انواع چراغ های گیمینگ

ریسه های شلنگی ، پنل های ال ای دی ، و لامپ های نئونی ،  از انواع چراغ های مناسب برای طراحی اتاق گیمینگ میباشد.

پر کاربرد ترین انواع چراغ گیمینگ

پنل های ال ای دی لوزی و مثلثی و یا چند ضلعی کاربر بسیاری دارند ، از آنجایی که این پنل‌ها برای جلوگیری از خستگی چشم طراحی شده‌اند، می‌توانید آن‌ها را به راحتی پشت صفحه ‌نمایش مانیتور قرار دهید، بدون اینکه نگران آسیب دیدن نور به چشم‌تان باشید. اما در صورتی که قصد دارید نورپردازی اتاق گیمیگ با کمترین هزینه انجام شود لامپ ال ای دی نواری و چراغ های ریسه ای از ارزان ترین نورپردازی ها برای اتاق گیمینگ است.

روش‌های مختلف نورپردازی اتاق گیمینگ

همانطور که گفته شد نور اتاق گیمینگ کاملا بسته به سلیقه شما دارد اما امروز طراحان اتاق گیمینگ با در نظر گرفتن شیوه های نوین نورپردازی به جذابیت آنها افزوه اند . این روش ها به شرح زیر میباشد :

  • نورپردازی سقف یا دیوارهای اتاق
  • نورپردازی تجهیزات بازی مثل کیس کامپیوتر
  • نورپردازی میز یا صندلی گیمر

این نوع نورپردازی های با رنگ های مختلف تاثیر فوق العاده ای در ایجاد هیجان بازی دارد .

رنگ نور مناسب اتاق گیمینگ

از آنجایی که رنگ‌ها از نظر روانشناسی حس‌های متفاوتی را در فرد به وجود می‌آورند. بنابراین در هنگام نورپردازی اتاق بازی باید این موضوع مهم را در نظر بگیریم ، برای مثال رنگ هایی که حس هیجان و افزایش آدرنالین را در ما بر می انگیزد رنگ قرمز و نارنجی و بنفش میباشد. و در مقابل رنگ آبی و سبز رنگ‌هایی آرامش بخش هستند

نکته مهم در نورپردازی اتاق گیمینگ : استفاده از رنگ‌ سفید یا رنگ‌های بسیار روشن باعث بازتاب نور به چشم شده که این مسئله در بلند مدت سبب آسیب و خستگی چشم گیمر می‌شود.

بیشتر بخوانید : نورپردازی خانه های کوچک چگونه انجام میشود ؟ 

قبل از تجهیز کردن اتاق خود به انواع منابع نور دقت کنید :

از آنجایی که شما مدت زیادی با سیستم هایی نظیر کامپیو تر و کنسول های بازی سروکار دارید انتخاب تجهیزات مناسب بازی مانند صفحه نمایش با وضوح بالا، فناوری های پیشرفته و  یک صندلی راحت تنها هم بخشی از طراحی اتاق گیمینگ میباشد

خرید لوازم نورپردازی اتاق گیمینگ با کیفیت را جدی بگیرید زیرا نورپردازی با کیفیت باعت خلق هیجان و عدم خستگی از بازی کزدن میشود .

محصولات پرفروش : آداپتور 12 ولت 5 آمپر | آداپتور 12 ولت 2 آمپر | آداپتور6 ولت 1 آمپر

مقالات مرتبط : دلایل چشمک زدن لامپ ال ای دی | رایج ترین علت سوختن لامپ ال ای دی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.